توضیحات محصول

لاجیک دیاگرام به طور کلی منطق فرمان و منطق عملکرد را نشان میدهد و از طریق این فایل می توانید منطق و عملکرد تابلو یوئیچگیر موجود رد پست ها را آنالیز کرده یا با کمک لاجیک دیاگرام تابلو سوئیچگیر  یک تابلو سوئیچگیر برای خود طراحی کنید.

تمامی توضیحات و مشخصات فنی در داخل خود نقشه موجود می باشد.این توضیحات شامل سمبل ها و علائم مورد استفاده در طراحی لاجیک,حروف اختصاری تجهیزات مورد استفاده در طراحی لاجیک,توضیحات مربوط به نوع خطوط استفاده شده در طراحی لاجیک,نشان دادن موقعیت تجهیزات به کمک علائم و …

یکی از کاملترین فایل ها بوده و از طریق آن می توانید لاجیک را فرا گرفته و منطق طراحی در یک نمونه سوئیچگیر را یاد بیگیرید.

برا مثال منطق زیر یک منطق مورد استفاده در سوئیچگیر را شرح میدهد.

الف:ریموت فرمان بگیرد بدین معنی که:
– سلکتور در وضعیت ریموت باشد ، هیچ گونه فرمان استپ از طریق ریموت نداشته باشد ، کلید باس کوپلر قطع باشد و فرمان استارت از طریق ریموت صادر شود.
ب:از طریق دست قرمان بگیرد بدین معنی که :
-سلکتور در وضعیت دستی باشد ،کلید باس کوپلر قطع باشد و فرمان استارت از طریق شستی استارت روی تابلو صادر شود.
در هر دو حالت نباید فرمان استپ اظطراری از روی تابلو داشته باشیم.
2- حالتی که یکی از ورودی ها قطع می باشد و کلید کوپلر با ورودی دیگر وصل باشد. در صورتی که کلید باس کوپلر در وضعیت سرویس بوده و فاقد هیچ گونه خطای جریانی و یا خطای مربوط به TCS باشد می تواند از طریق:
الف:ریموت فرمان بگیرد بدین معنی که:
-سلکتور در وضعیت ریموت باشد ، هیچ گونه فرمان استپ از طریق ریموت نداشته باشد، یکی از فیدرهای ورودی قطع و فاقد هیچ گونه خطائی باشد و ولتاژ بر روی باسباری که کلید ورودی آن قطع می باشد از یک حدی پائین تر باشدو بالعکس، ورودی دیگر وصل بوده و ولتاژ بر روی باسباری که ورودی آن وصل می باشد از یک حدی بالاتر باشد و در نهایت فرمان استارت از طریق ریموت صادر شود.
ب:از طریق دست فرمان بگیرد بدین معنی که:
-سلکتور در وضعیت دستی باشد، یکی از فیدرهای ورودی قطع و فاقد هیچ گونه خطائی باشد و ولتاژ بر روی باسباری که کلید ورودی آن قطع می باشد از یک حدی پائین تر باشدو بالعکس، ورودی دیگر وصل بوده و ولتاژ بر روی باسباری که ورودی آن وصل می باشد از یک حدی بالاتر باشد و در نهایت فرمان استارت از طریق شستی استارت روی تابلو صادر شود.
ج-از طریق اتوماتیک فرمان بگیرد بدین معنی که :
– سلکتور در وضعیت اتوماتیک باشد، یکی از فیدرهای ورودی قطع و فاقد هیچ گونه خطائی باشد و ولتاژ بر روی باسباری که کلید ورودی آن قطع می باشد از یک حدی پائین تر باشدو بالعکس، ورودی دیگر وصل بوده و ولتاژ بر روی باسباری که ورودی آن وصل می باشد از یک حدی بالاتر باشد و در نهایت پس از گذشت مدت زمانی اگر ورودی Fail شده دوباره به حالت عادی بر نگشت ، فرمان استارت اتوماتیک برای کلید کوپلر صادر شود که این تاخیر در وصل کلید کوپلر را توسط یک تایمر می توان اجراء نمود.
3-حالت سنکرون و یا وصل سه کلید (کلید 2 ورودی و باس کوپلر) بطور همزمان ، که برای عدم بی برقی در سیستم صورت می گیرد. جهت سنکرون کردن این 3 کلید با هم احتیاج به رله سنکرون چک جهت مقایسه برخی مقادیر دو کلید ورودی با هم می باشد و همین طور جهت خارج کردن یکی از این 3 کلید از مدار احتیاج به سلکتوری به اسم تریپ سلکتور داریم که به شرح فوق عمل می کند.
فرض کنید به علت تعمیرات باید یکی از ورودی ها از مدار خارج کنیم و به هیچ عنوان مجاز به بی برقی باسبار هم نیستیم ، برای این کار ابتدا قبل از خارج کردن ورودی که قرار است تعمیرات در آن صورت گیرد ، رله سنکرون چک مقادیر مربوط به دو ورودی را با هم چک کرده و در صورت برابر بودن اجازه وصل کلید کوپلر را صادر می کند ، در این حالت هر سه کلید همزمان با هم وصل شده و دو ورودی با هم سنکرون می شوند. حال بعد از یک مدت زمان مشخصی که هر 3 کلید با هم وصل بودند انگاه می توان با قرار دادن تریپ سلکتور بر روی هر یک از ورودی ها که قصد خارج کردن آن را داشتیم باعث تریپ خوردن کلید آن و در نتیجه قطع آن شویم در صورتی که دیگر بعد از قطع آن باسبار مر بوط به آن فیدر بی برق نخواهد بود چرا که برق خود را توسط بسته بودن کلید کوپلر از باسبار دیگر تامین می کند.
در این حالت بسته شدن کلید کوپلر در صورت وصل بودن و سنکرون بودن دو فیدر ورودی باهم صورت می گیرد که می تواند در هر دو حالت ریموت و یا دستی باشد(حالت اتوماتیک سنکرون ندارد) ، بدین مفهوم که دو ورودی وصل و سنکرون باشند و تریپ سلکتور بر روی باس کوپلر نباشدآنگاه می توان کلید کوپلر رااستارت کرد .
حال فرض کنیم کلید ورودی که از مدار خارج شده است آمادگی استارت دوباره را پیدا کرده و می خواهد وارد سیستم شود، در این صورت تریپ سلکتور را بر روی کلید کوپلر قرار داده و در صورت سنکرون بودن دو ورودی با هم، در هر دوحالت ریموت و دستی می توان کلید ورودی را وصل کرده و بعد از یک زمانی کلید کوپلر را از مدار خارج کنیم و یا تریپ سلکتور را بر روی ورودی که وصل بوده قرار داده تا این بار ورودی که قطع بوده وارد مدار شده و ورودی دیگر که وصل بوده خارج شود. به سادگی دیدیم که برای عدم بی برقی ، اپراتور می تواند از روی تابلو توسط رله سنکرون چک هر سه کلید را برای مدتی زمان کوتاهی وصل کرده و به دلخواه یکی از کلیدها را توسط تریپ سلکتور از مدار خارج کند.
در برخی سیستم ها (معمولا” سیستم های قدیمی) سلکتوری که بر روی تابلوی باس کوپلر قرار دارد ممکن است سلکتور 2 حالته Automatic-Manuall(A-M) بوده که حالت دستی آن شامل دو وضعیت Local-Remote(L-R) باشد که عملکرد آن هیچ فرقی با سلکتور (A-M-R) ندارد. در برخی سیستم ها هم به جای استفاده تریپ سلکتور از شستی استفاده شده است.

در این فایل لاجیک دیاگرام تابلو سوئیچگیر 63 به 20 کیلو ولت مربوط به تابلو توزیع 230 به 63 به 20 کیلو ولت با نام 230/63/20/ Substation Control & Interlocking Logic Diagram را برایتان در سایت آپلود کریم.همانطور که می دانید تمامی نقشه های تابلو برق از روی لاجیک مدار  منطقی طراحی می شوند وجود همچنین فایلی کمک بسیار زیادی برای طراحی تابلو برق خواهد کرد.

Reviews

 • پیشنهاد

  سلام پیشنهادمیکنم یک دمو ونمونه خلاصه از محصولات ونقشه هابزارین تا با اطمینان خاطرفایل ها وجزوات رو بخریم چون با این عنوان ها جزوات وفایل های زیادی در اینترنت وجود دارد برای من بارها پیش اومده که فایل ها رو چون سایت ها با هم فرق می کردن تکراری خریدم

  31 of 70 people found this review helpful.

  Help other customers find the most helpful reviews

  Did you find this review helpful? Yes No

  • با سلام
   دوست عزیز این فایل ها اختصاصی ساتی تابلو برقی بوده و هیچ سایتی وجود ندارد
   میتوانید از طریق منوی زیر وارد گروه تلگرامی تابلو برقی شده و نمونه از این فایل رو دریافت کنید
   به ادمین گره پیام بدید تا فایل مورد نظر رو برا شما ارسال کنه
   با تشکر

   39 of 74 people found this review helpful.

   Help other customers find the most helpful reviews

   Did you find this review helpful? Yes No

 • You must log in to submit a review.